دکتر معصومه محبوب » جراحی زیبایی زنان » عمل ترمیمی لابیاپلاستی چیست؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عمل ترمیمی لابیاپلاستی چیست؟

بسیاری از خانم ها زمانی که عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند ممکن است به دلیل اینکه پیش فرد متخصص این جراحی را انجام نداده اند، یا اینکه مراقبت های بعد از عمل را به خوبی رعایت نکردند و دلایل دیگر دچار مشکلات ظاهری و عملکردی ناحیه تناسلی شوند. برای رفع این مشکلات نیاز به عمل ترمیمی لابیاپلاستی است. برای عمل ترمیمی باید حتما یک پزشک متخصص زنان و زیبایی را انتخاب کنید و توجه داشته باشید که از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد.

فهرست محتوا

دلایل عمل ترمیمی لابیاپلاستی

گاهی اوقات نتیجه عمل لابیاپلاستی برای فرد غیر قابل قبول هست و مشکلات ظاهری و عملکردی در ناحیه تناسلی زن مشاهده می شود. در بیشتر مواقع به دلیل نداشتن مهارت کافی کسی که شما را عمل کرده یا انجام تکنیک نامناسب لابیاپلاستی این مشکلات ایجاد می شود. همچنین می تواند به دلیل فعالیت بیش از حد و سنگین بیمار در طول 1 تا 2 هفته مهم اولیه بهبودی باشد. مهم ترین دلایل افراد برای انجام دوباره جراحی لابیاپلاستی شامل موارد زیر می شود:

برش بیش از حد لابیا

جراح در حین برش، لبه را می کشد و برش می دهد، واگر تخصص و مهارت کافی را نداشته باشد ممکن است لابیا را بیش از اندازه کوچک کند. شما با جمع شدن لابیاها و بهبود آن ها بعد از عمل متوجه می شوید که مقداری زیادی از لابیا شما برش داده شده است.. متأسفانه، هیچ کاری نمی توان برای رشد مجدد چیزی که برداشته شده انجام داد. ولی در مواردی امکان بازسازی لابیا با پیوند بافت امکان پذیر است. در این مورد باید با پزشک متخصص زنان و زیبایی صحبت کنید.

عدم تقارن لابیا

گاهی اوقات شما بعد از بهبودی بعد از عمل و برطرف شدن تورم بعد از لابیاپلاستی متوجه می شوید که لابیاهای داخلی از نظر شکل و اندازه باهم یکسان نیستند و تقارنی ندارند.

برداشتن ناکافی لابیا

زمانی که شما از اندازه لابیای خود راضی نیستید، معمولا عمل لابیاپلاستی انجام می دهید. ولی بعد از عمل متوجه می شوید که تغییری محسوسی ایجاد نشده و اندازه ی لابیا تغییر زیادی نکرده و همچنان بزرگ هست. این اتفاق می تواند به دلیل مهارت نداشتن جراح یا صحبت نکردن شما در مورد انتظارات خودنان از این عمل در جلسه های مشاوره ی قبل از عمل باشد.

موارد دیگری که باعث انجام عمل لابیاپلاستی ترمیمی می شوند عبارتند از:

  • به جا ماندن جای بخیه ها به صورت کاملا محسوس
  • ایجاد ناهمواری ها زیاد در لبه ها، بعد از لابیاپلاستی (اسکالوپینگ)
  • کلیتوریس زمانی که بافت اضافی کلیتورال در حین لابیاپلاستی برداشته نشده باشد موجب ایجاد میکروپنیس می شود.

مشکلات عملکردی پس از لابیاپلاستی

گاهی اوقات ناراضی بودن بعد از عمل لابیاپلاستی فقط به ایجاد مشکلات در ظاهر ناحیه تناسلی فرد ایجاد نمی شود. بلکه باعث مشکلات عملکردی ناحیه تناسلی نیز می شود. برخی از این مشکلات عملکردی عبارتند از:

  • درد هنگام رابطه ی جنسی
  • احساس خشکی واژن هنگام رابطه ی جنسی
  • کاهش میل جنسی به دلیل مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی
  • جریان ادرار به سمت راست و چپ در زمان ادرار کردن
عمل ترمیمی لابیاپلاستی چیست؟

چه مدت بعد از لابیاپلاستی اولیه می توان لابیاپلاستی ترمیمی انجام داد؟

معمولا 4 نا 6 ماه کامل طول می کشد تا نتیجه نهایی لابیاپلاستی مشخص شود. زیرا در ماه های اولیه به دلیل تورم و برش ها که به طور کامل بهبود پیدا نکرده اند نمی توان تصمیم گرفت. اکثر اصلاحات جزئی و لابیاپلاستی مجدد، نباید تا زمانی که 3 یا 4 ماه از تاریخ جراحی اصلی نگذشته باشد، انجام شود. برای بازسازی های دشوار، بهتر است 6 ماه صبر کنید تا عروق ناحیه به طور کامل دوباره شکل بگیرد و شانس موفقیت را به طور قابل توجهی بالا ببرید.

عمل ترمیمی لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل ترمیمی لابیاپلاستی نسبت به عمل اولیه با سرعت بیشتری انجام می شود و معمولا با بی حسی موضعی صورت می گیرد. اما حساس تر است از عمل اول است، زیرا اگر اشتباهی صورت بگیرد ممکن است شانس دیگری برای عمل دوباره وجود نداشته باشد. روش انتخابی برای انجام عمل به شرایط هر فردی بستگی دارد و پزشک متخصص زنان با توجه به شرایط و نوع مشکل ایجاد شده در عمل اول روش درست و مناسب را انتخاب می کند.

مراقبت های بعد از عمل ترمیمی لابیاپلاستی

زنانی که عمل لابیاپلاستی ترمیمی انجام می دهند می توانند سریعتر به انجام فعالیت های فردی و زندگی روزمره خود باز گردند و نیاز به دوران نقاهت خاصی ندارند. همچنین مراقبت های پس از این عمل کمتر از مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی اولیه است، و پزشک متخصص به شما دستورالعمل های لازم را می دهد. اما در موارد خاص اگر جراحی ترمیمی همراه با پیوند بافت باشد، مراقبت ها و دوره بهبودی خاص خودش را دارد.

زمانی که برداشت لابیا بیش از اندازه باشد می توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

جراح متخصص عمل های زیبایی زنان در وهله ی اول برای برطرف کردن این مشکل سعی می کند پیوند بافت را انجام دهد ولی اگر پیوند بافت به هر دلیلی امکان پذیر نبود. می توان از طریق تزریق فیلر و ژل لابیا را برجسته و خوش فرم تر کرد تا کوچکی بیش از حد لابیاها مشهود نباشد.

اولین جراحی زمان “درست انجام دادن” است، زیرا اگر عمل لابیاپلاستی به درستی انجام نشود ممکن است شانس دومی وجود داشته باشد، ولی چالشی پرهزینه و زمان بر است. به همین دلیل است که انتخاب بهترین متخصص زنان در اسلامشهر برای انجام عمل های زیبایی به ویژه لابیاپلاستی اهمیت زیادی دارد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button