مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لیزر مونالیزا

فهرست محتوا

لیزر مونالیزا

بسیاری از خانم ها از درد هنگام رابطه جنسی، اختلالات جنسی، خشکی واژن، سوزش و یا بی اختیاری ادرار رنج می برند. این ها علائمی نیستند که به راحتی بتوان با آن ها کنار آمد. خوش بختانه امروزه روش هایی برای رفع این علائم وجود دارد.

لیزر مونالیزا از جمله روش های درمانی است که به بهبود علائم گفته شده کمک می کند. در این روش، انرژی ساطع شده از لیزر باعث تولید کلاژن بیشتر در بافت واژن می شود.

لیزر مونالیزا، درمانی ساده در جوانسازی واژن است که نتایج بسیار درخشانی را به همراه دارد.

این روش درمانی هم چنین به بهبود کیفیت سلامت جنسی نیز کمک می کند. بسیاری از خانم ها حتی بعد از یک جلسه درمان، بهبود در علائمی از قبیل خشکی، سوزش، خارش و گشاد شدن دهانه واژن را احساس می کنند.

به مرور زمان، با بالا رفتن سن و این که هر چه قدر به دوران یائسگی نزدیک می شویم، از تولید کلاژن در بدن کاسته می شود، هورمونی که برای حفظ سلامت واژن ضروری می باشد. خشکی و آتروفی واژن از جمله علائم شایعی هستند که بسیاری  از خانم ها در دوران یائسگی تجربه می کنند.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که لیزر مونالیزا به بازیابی سطح هورمون کمکی نمی کند، اما عوارض ناشی از کاهش سطح هورمون را از بین می برد و به تسکین علائم کمک می کند.

علاوه بر یائسگی، بعد از زایمان و یا شیمی درمانی شاهد خشک شدن واژن خواهیم بود.

روند لیزر مونالیزا

انرژی لیزر به بافت واژن تابیده می شود و واکنش های ترمیمی در کانال واژن تحریک خواهد شد. ابزار فلزی کوچکی مانند ابزار اولتراسوند داخل واژن قرار می گیرد و لیزر روشن می شود. ممکن است بیمار در طول درمان، ارتعاشات ریزی را احساس کند.

هر جلسه لیزر در حدود پنج دقیقه طول می کشد و توصیه می شود این روش درمانی در فواصل شش هفته ای انجام شود.

بسیاری از بیماران با این سوال روبرو می شوند که واژن ناحیه حساسی است و انجام لیزر، آسیبی به این ناحیه وارد نمی کند؟ در پاسخ باید بگوییم، لیزر درمانی است ایمن و کم تهاجم و آسیبی به واژن وارد نمی کند. تنها ممکن است برخی بیماران هنگام وارد سر لیزر احساس خوشایندی نداشته باشند، به خصوص خانم های که از خشکی و آتروفی واژن رنج می برند.

لیزر با تحرک کلاژن سازی، عملکرد ناحیه مورد نظر را بهبود می بخشد و توازن PH را برقرار می کند که در نهایت شاهد بروز واکنش های ترمیمی خواهیم بود.

این روش درمانی عمدتا طی سه جلسه و در طول هجده هفته انجام می شود و نتایج ماندگار و طولانی مدتی را به همراه دارد.

دوره نقاهت جراحی با لیزر مونالیزا

خانم ها بعد از جراحی با لیزر مونالیزا می توانند به منزل برگردند و محدویتی در انجام کارهای روزانه خود نخواهند داشت. توصیه می شود تا بیست و چهار ساعت از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند  ورزش خودداری شود.

برقراری رابطه جنسی دو تا سه روز بعد از لیزر ممنوع می باشد.

تمامی نکات و مراقبت های بعد از جراحی با لیزر مونالیزا در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

در بسیاری از بیماران، بعد از یک جلسه درمان تغییرات چشمگیری در بهبود علائم مشاهده خواهد شد و بهتر است جهت رسیدن به نتایج مطلوب، طول دروه درمان تکمیل شود.

  • لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی روش جراحی است که با کاهش اندازه لابیا مینور و ماژور و تغییر مدل این ناحیه همراه می باشد. بافت اضافی لابیا توسط لیزر برداشته خواهد شد.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

در صورتی که لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا انجام شود:

  • هیچ گونه جای زخم و اسکاری بر جای نخواهد ماند
  • میزان التهاب و ناراحتی در ناحیه درمان کمتر خواهد بود
  • بیمار دوره نقاهت بسیار کوتاهی را تجربه خواهد کرد

لیز مونالیزا نه تنها به تغییر مدل قسمت های خارجی ناحیه تناسلی کمک می کند، بلکه با تحریک کلاژن سازی، باعث افزایش خاصیت الاستیسیته بافت نیز می شود.

انجام این روش در خانم های باردار، خانم هایی که در سیکل قاعدگی هستند، خانم های مبتلا به دیابت و یا خانم های مبتلا به عفونت واژن توصیه نمی شود.

  • تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا

تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا، روش ایمن و موثری است که در آن، لیزر با تخریب دیواره آسیب دیده واژن، روند کلاژن سازی و تولید بافت جدید در ناحیه واژن را تحریک می کند و باعث تنگ شدن دیواره واژن خواهد شد.

  • سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا با کاهش لایه های تیره تر واژن، نتایج درخشان با کمترین میزان عوارض را به همراه دارد.

انجام این روش در خانم های مبتلا  به هرپس و یا زگیل تناسلی ممنوع می باشد. این روش جراحی مناسب خانم هایی است که:

  • ناحیه تناسلی شان پوست تیره ای دارد
  • به دلیل پوست تیره واژن، مشکلاتی در رسیدن به ارگاسم دارند
  • از ظاهر ناحیه تناسلی خود ناراضی هستند
  • بارداری، تغییرات هورمونی و یا بالا رفتن سن، باعث تغییر رنگ پوست ناحیه تناسلی شان شده است

انرژی ساطع شده از لیزر، سطح و عمق بافت واژن را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث تولید بافت جدید و سالم در این ناحیه خواهد شد. این روش کمتر از سی دقیقه به طول می انجامد و نتایج بسیار درخشانی را به همراه خواهد داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button