دکتر معصومه محبوب » جراحی زیبایی زنان » هزینه عمل تنگ کردن واژن چقدر است؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

هزینه عمل تنگ کردن واژن چقدر است؟

در حال حاضر کمتر کسی پیدا می شود که اهمیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی را کتمان کند. بسیاری از مشکلات بین زوج های جوان به نارضایتی های اتاق خواب ختم می شود. بخشی از این نارضایتی ها به نوع ابطه جنسی برمی گردد و بخشی دیگر به فیزیک بدن و اندام تناسلی زن و شوهر ارتباط می یابد. گشادی واژن یکی از مشکلاتی است که ممکن است شکایت های زیادی از جانب همسر به همراه داشته باشد. برخی مواقع خانم، فشارهای وارد شده را تحمل می کند و برای درمان اقدام نمی کند. بخشی از دلایل عدم اقدام برای درمان به ناآگاهی فرد از این که این مشکل درمان دارد یا خیر باز می گردد و بخشی دیگر به احساس شرم و خجالت از مطرح کردن مشکلات مربوط به واژن است. خوشبختانه امروزه روش های مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که در آدامه با آن ها آشنا می شوید.

گشادی واژن در نوع رابطه جنسی تاثیر بسیار منفی و مخربی خواهد داشت. ما در این مقاله سعی داریم شما را با دلایل گشادی واژن آشنا کنیم و روش های درمانی آن را مطرح کنیم. در انتهای این مقاله اطلاعات مفیدی از روش های درمان گشادی واژن و هزینه تنگ کردن واژن به دست خواهید آورد. با ما همراه باشید………

فهرست محتوا

گشادی ناحیه تناسلی و راه های درمان آن

عضلات کف لگن، عضلات قوی هستند که از مثانه و رحم حمایت می کنند. شرایطی هستند که در آن عضلات کف لگن ضعیف می شود و افتادگی پپدا می کنند. در شرایطی مانند بارداری، زایمان طبیعی، بارداری های متعدد، یبوست شدید، سرفه های شدید و افزایش یا کاهش وزن می تواند عضلات کف لگن را دچار شلی و ضعف می کنند و فرد دچار افتادگی کف لگن و یا گشادی واژن خواهد شد. یک سری علامت برای فرد مانند درد هنگام نزدیکی، خروج باد از واژن، احساس شلی واژن هنگام نزدیکی، عدم رضایت از رابطه جنسی به دلیل شلی واژن و … ایجاد می شود.

پزشک هنگام معاینه فرد و با توجه به شکایت اصلی بیمار تصمیم به نحوه درمان می گیرد. درمان جراحی معمولا برای افرادی توصیه می شود که در معاینه افتادگی شدید دارند و فرد از  شلی واژن شکایت دارد. در افرادی که افتادگی عضلات شدید نیست، فرد جوان است و سابقه زایمان طبیعی ندارد و یا به طور کلی علائم شدید ندارد، می توان از روش های جدید درمانی مانند هایفو واژینال و آر اف واژینال که درمان های نوین و غیر جراحی هستند می توان برای درمان استفاده کرد.

 دلایل گشاد شدن واژن

آیا داشتن رابطه جنسی زیاد در گشادی واژن من موثر است؟ این یکی از سوالات متداول در میان بانوان است اما لازم است بدانید که این موضوع یکی از باورهای غلط در میان عموم مردم برای گشادی واژن است. بافت واژن به گونه ای است بعد از هر بار رابطه جنسی به شکل اولیه خود باز می گردد. دلایل اصلی گشادی واژن را می توان به صورت زیر عنوان کرد:

 • وراثت
 • یبوست مکرر
 • زایمان طیعی متعدد
 • برخی عفونت ها
 • برخی بیماری های زنان
 • چاقی و اضافه وزن
 • ورزش های بدنسازی سنگین
 • عدم انجام ورزش های کف لگن
 • بلند کردن اجسام و وزنه های سنگین
تنگ-کردن-واژن

 مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن کاملا بستگی به روش انتخابی درمان فرد دارد. مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن با جراحی با مراقبت های تنگ کردن واژن با لیزر متفاوت است. اما برخی از این مراقبت ها بین تمام روش ها یکسان است. ما به بخشی از این مراقبت ها اشاره می کنیم:

 • نزدیکی و روابط جنسی شما بعد از درمان محدود خواهد شد. با توجه به روش انتخابی شما برای تنگ کردن واژن از 5 روز تا 3 هفته، زمان نداشتن رابطه جنسی متغیر است.
 • تا یک ماه از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید.
 • مراقبت های لازم برای پیشگیری از یبوست را انجام دهید.
 • رعایت بهداشت فردی بعد جراحی بسیار حائز اهمیت است.
 • ناحیه واژینال را بعد تجربه جراحی گرم نگه دارید.
 • استعمال دخانیات قبل و بعد از درمان ممنوع است.
 • در صورت احساس درد مسکن های تجویز شده را مصرف نمایید.

روش های تنگ کردن واژن

امروزه با توجه به رشد گسترده علوم و تجهیزات پزشکی بسیاری از مشکلات قابل درمان است. اما موضوع قابل توجه این است که برای درمان نه تنها یک روش که بلکه تکنیک ها و روش های مختلفی مطرح می شود که متناسب با شرایط فرد، انتخاب روش درمانی متفاوت خواهد بود. برای تنگ کردن واژن هم روش های متعددی وجود دارد که ما به 3 روش از محبوب ترین روش های درمانی اشاره می کنیم:

روش-های-تنگ-کردن-واژن

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا یک روش غیرتهاجمی بدون خونریزی و بخیه است. این روش برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش نیازمند تکرار در انجام آن است. ماندگاری تنگ کردن واژن با لیزر به طور قطع مانند روش جراحی نیست اما تاثیرگذار خواهد بود. فواصل زمانی بین جلسات لیزر واژن حدود سه هفته است. تعداد جلسات درمان گشادی واژن با لیزر بین 1 تا 4 جلسه متغیر است و بستگی به شدت گشادی واژن فرد مراجع دارد. ماندگاری تنگی واژن با لیزر 12 تا 18 ماه است که بعد از این زمان نیازمند تکرار درمان است.

تنگ کردن واژن با نخ

استفاده از نخ ها روشی سرپایی و بدون خونریزی برای درمان مشکلات واژینال است. استفاده از نخ بهترین روش برای جوانسازی، برطرف کردن افتادگی و خشکی واژن است و تا حدودی می تواند موجب تنگی واژن نیز باشد. این روش در افرادی که گشادی واژن جزیی دارند می تواند موثر باشد. لیفت واژن با نخ در جوانسازی و رفع مشکلات مربوط به ناحیه تناسلی کاربرد موثری دارد.

پرینورافی

پرینورافی یک روش درمانی قطعی برای برطرف کردن گشادی و شلی واژن است. در این روش با نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن، واژن را تنگ می کنند. این روش درمانی یک هفته دوران نقاهت دارد و بعد از آن فرد می تواند به روند طبیعی زندگی روزمره خود بازگردد. در صورتی که واژن شما از نظر ظاهری نیز نامتناسب است، شما می توانید به صورت همزمان جراحی لابیاپلاستی را نیز انجام دهید.

 تنگ کردن واژن با آر اف

تنگ کردن واژن با RF یکی از روش های جدید و موثر برای درمان گشادی و شلی ناحیه تناسلی می باشد که بدون نیاز به برش و جراحی و توسط امواج رادیوفرکانسی انجام می شود. آر اف واژینال روشی غیر تهاجمی است و به صورت سرپایی انجام می شود. از جمله مزایای این روش این است که بدون بیهوشی انجام می شود و دوران نقاهت بسیار کوتاه تری نسبت به روش جراحی دارد.

در این روش، با استفاده از دستگاه RF گردش خون در ناحیه واژن را بهبود می بخشد و می تواند ساخت کلاژن و الاستین را در بافت پوست افزایش دهد. در نتیجه قوام و استحکام از دست رفته آن باز می گردد و سبب درمان شلی و گشادی واژن می گردد.

هزینه تنگ کردن واژن

هزینه درمان تنگ کردن واژن کاملا به روش انتخابی شما برای درمان بستگی دارد. اما تخمین هزینه درمان علاوه بر روش درمان به عواملی بستگی دارد که ما به تعدادی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

 • سوابق تحصیلی و شغلی پزشک
 • میزان گشادی واژت
 • نوع روش تنگ کردن واژن
 • تخصص پزشک
 • تجهیزات پزشکی
 • مهارت و تبحر پزشک
 • مرکزی که درمان در آن صورت می گیرد.
 • موقعیت مکانی مطب

با توجه به حساسیت بافت واژن پیشنهاد می کنیم هزینه را به عنوان اولویت آخر در انتخاب پزشک معالج خود قرار دهید و به بهترین متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا با کمترین عوارض ممکن بهترین نتیجه را دریافت کنید.

برای اطلاع از هزینه تنگ کردن واژن با مطب دکتر معصومه محبوب جراح و متخصص زنان و زایمان تماس بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی روش های مختلف رفع گشادی واژن و هزینه تنگ کردن واژن پرداختیم. چنانچه قصد انجام این جراحی را دارید باید در ابتدا توسط جراح زنان معاینه شوید تا علت و میزان گشادی واژن و روش مناسب برای تنگ کردن واژن برای شما بررسی شود، سپس هزینه به طور دقیق به شما اعلام می شود.

سوالات متداول تنگ کردن واژن

آیا امواج و طول موج های لیزر موجب ناباروری می شود؟

خیر. استفاده از لیزر برای درمان بسیاری از مشکلات مورد تایید پزشکان است و طول موج آن استاندارد بود و هیچ نتیجه مخربی برای سلامتی فرد به همراه نخواهد داشت.

تنگ کردن واژن را از چه سنی می توانیم انجام دهیم؟

محدودیت سنی برای استفاده از روش های تنگ کردن واژن وجود ندارد، اما در مورد اینکه کدام روش برای برطرف کردن مشکل شما مناسب است لازم است تا حتما با پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت کنید.

دوران نقاهت تنگ کردن واژن چقدر است؟

بستگی به روش درمانی دارد. در صورت انتخاب روش درمانی با لیزر شما میتوانید بلافاصله به شرایط عادی روزمره خود بازگردید و برای جراحی یک هفته به استراحت و رعایت برخی موارد نیازمندید.

استفاه از لیزر عوارضی برای واژنم به همراه خواهد داشت؟

خیر. استفاده از لیزر برای برطرف کردن مشکلات واژینال مورد تایید پزشکان و متخصصین است و نه تنها عوارضی به همراه ندارد بلکه موجب جوانسازی، برطرف شدن خشکی واژن و تنگ شدن واژن نیز خواهد بود.

در مطرح کردن مشکلات زنانه خود احساس خجالت و شرم نداشته باشید. برای از بین بردن این باور غلط اقدام کنید. در صورتی که مشکلات واژینال شما کیفیت رابطه جنسی شما را کاهش داده لازم است تا برای درمان اقدام کنید. علاوه بر رضایت همسر شما از رابطه جنسی، رضایت و خشنودی شما از برقراری ارتباط جنسی در سلامت روانی شما نقش موثری خواهد داشت. پس یک متخصص زنان و زایمان خوب را انتخاب کنید، مشکلات جنسی و فیزیکی خود را با او در میان بگذارید و با کمک او سعی در برطرف کردن مشکلات خود داشته باشید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button